Vzhůru do pedálů!

Kolo je…

super dopravní prostředek. Dá se na něm jet za někým či něčím…toužíme-li po překonávání překážek či po společnosti. Skvěle se na něm také jede od někoho či něčeho, je-li zapotřebí vyčistit si hlavu, vzduch či podpořit fyzičku.

Čím starší kolo je, tím praktičtější je pro přepravování se z bodu A (domov) do bodu B (třeba hospoda?). Stáří kola zvyšuje šanci na to, že nebude ukradeno a pomůže vám dopravit se zase zpět…ať už šlapajíce na něm nebo opírajíce se. Kostitřas po babičce by byl zase v kurzu. Přesto, stejně jako u jiných dalších věcí, touha po „novém“ kole, může být opravdu silná.

Kolik kol má mít zapálený cyklista?

Říká se, že zapálený cyklista má vždycky o jedno kolo méně, než by chtěl a zároveň  nejméně o jedno kolo víc, než se líbí manželce. To potvrzuji.

Můj manžel má kola tři…a strašně moc potřeboval ještě jedno další. Nedá se přímo říct, že bych tento nápad podporovala. To kolo ale opravdu moc chtěl. A světe div se, nové trekové kolo dostal dárkem k narozeninám náš nejstarší, 15tiletý syn….taťkovi ho prý občas půjčí. Parťáci jak hrom. Copak se proti tomu dá něco namítat? Prostě klasické „kde je vůle, je i cesta“.

Co s tím?

Nádech-výdech. Když to celé vyhodnotím s chladnou hlavou, musím konstatovat, že se nic špatného nestalo.  Manžel je spokojený. Nové kolo třeba více rozpohybuje toho našeho puberťáka, který jinak dost času tráví na počítači či X-boxu. Nové kolo taky znamená potřebu ho „vyvětrat“ a tak častěji vyrážíme ven…… a to je přeci super důvod pořídit si něco pěkného na sebe. Mám nový cyklodres (značka oblékající vítěze Tour de France měla slevovou akci -65%), no odolejte tomu. Vše mám pěkně sladěné, včetně rukaviček. Stačilo jen změnit úhel pohledu a najít si na dané situaci „něco pro sebe“.  A to platí pro řadu dalších situací! Doma i v práci.

Znáte či dostáváte se do obdobných situací? No problém! Až se vám zase příště „něco“ nebude zdát, prostě to nebude podle „vašeho gusta“, zkuste se před tím, než zareagujete, zastavit. NÁDECH – VÝDECH. A popřemýšlet: „Co se na dané situaci dá najít pozitivního?“.

Vzhůru do pedálů!

Cyklistika je fajn sport nejen v létě. V okolí Pardubic, kde bydlím, jezdí na kole kde kdo, od 3letých prcků po 90ti leté bardy. To víte, rovinka jako v Holandsku, o kopec nezakopnete, a snadno se přiblížíte tam, kde je vám dobře. Žádná vzdálenost tu není problém.

Kdo však někdy vyzkoušel jezdit například na Šumavě (pozor, já ano, 90km vkuse, včetně výšlapu na Srní!), velmi dobře rozumí dámě a jejím komentářům na fenomenálním videu viz odkaz níže. A přitom i za touto projížďkou byl jen bohulibý záměr manžela užít si společnou vyjížďku na kole v krásné přírodě. Že by se nepochopili?

Strč si celou cyklistiku řidítkama do pr*le napřed! – YouTube

Jak zvládnout své reakce? Jak získat nadhled, odstup? Jak se na věci dívat pohledem někoho jiného, z jiného úhlu? Nejen taková témata řeším se svými klienty. Mohlo by to být i vaše téma? Napište mi či zavolejte. V rámci nezávazné konzultace zdarma spolu vaši situaci projdeme a pobavíme se o tom, jak i vám mohu pomoci.

Váš osobní kouč & HR průvodce krásami a výzvami personalistiky, profesního rozvoje a kariérou. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.